Gooi & Vecht Historisch

U bent hier: Home Vacature: Streekarchivaris (32/36 uur)

Vacature: Streekarchivaris (32/36 uur)

De archiefdiensten in Gooise Meren en Hilversum zijn op zoek naar een ondernemende Streekarchivaris met een blik op de toekomst. Iemand die niet terugdeinst voor innovatie en verdere digitalisering van onze archieven in Gooise Meren en Hilversum. Ben jij die archivaris met ervaring en kennis van zaken, die graag een coördinerende en verbindende rol speelt in het samenvoegen van onze archiefdiensten? En weet jij vakkundig te sturen op zowel inhoudsniveau, werkprocessen als een goede, onderlinge samenwerking? Solliciteer nu!
Jouw verantwoordelijkheden
Als Streekarchivaris ga je aan de slag voor zowel de gemeente Gooise Meren als de gemeente Hilversum. Jouw werk is afwisselend en uitdagend, omdat je op meerdere locaties en binnen meerdere teams samenwerkt. Zowel op inhoudsniveau (visie, toekomstig beleid), werkprocessen als onderlinge samenwerking weet jij vakkundig te sturen.In de rol van Streekarchivaris ben je o.a. verantwoordelijk voor:

 • de uitvoering van de taken en bevoegdheden zoals omschreven in de Archiefwet: het beheer van de overgebrachte archieven op papier en digitaal, het toezicht op de nog niet overgebrachte archieven van de aangesloten gemeenten én de gemeenschappelijke dienstverlening vanuit de locaties in Naarden en Hilversum
 • het begeleiden van de toekomstige fusie van beide archiefdiensten. Je hebt hierin een coördinerende rol en bent aanspreekpunt voor de 11 archiefmedewerkers en betrokken managers. Samen werken jullie toe naar 1 sterk samenwerkingsverband tussen de gemeentes
 • jij bent aanjager van verdere vernieuwing van onze gemeentearchieven. Hierbij heb je een duidelijke visie en aanpak voor het digitaal archiefbeheer voor ogen. Je ziet welke opgaven er liggen voor onze digitale dienstverlening aan onze inwoners en ziet ook welke ontwikkelwensen er – mede op bestuursniveau en vanuit de ambtelijke organisatie – zijn op het gebied van cultuurhistorisch erfgoed
 • het schrijven van een duidelijk beleid dat door de deelnemende gemeentes gedragen wordt
 • het samenstellen van jaarplannen en -verslagen, begrotingen en jaarrekeningen
 • het bevorderen van de onderlinge samenwerking met de ambtelijke organisatie. Collega’s weten jou en je teamgenoten te vinden bij vragen
 • het uitbreiden en onderhouden van ons cultuurhistorisch netwerk binnen de regio

Wie je bent

 • Je bent een stevige persoonlijkheid
 • Je bent een verbinder en hebt oog voor de diverse belangen die in een politieke context spelen. Je hebt voelsprieten voor wat er speelt en leeft in de organisatie en in de samenleving en neemt dit mee in jouw manier van communiceren
 • Je bent een ondernemend, positief ingesteld persoon. Je vindt het fijn om samen met jouw team resultaten te behalen
 • Je bent ontwikkelgericht. Je bent constant op de hoogte van nieuwe ontwikkelingen in je vakgebied en vindt het een uitdaging om deze te vertalen naar de context van Gooise Meren en Hilversum
 • Je werkt gestructureerd, zorgvuldig en houdt overzicht. Als zaken niet soepel verlopen, trek je tijdig aan de bel en spreek je mensen aan op gemaakte afspraken. Zo zorg je ervoor dat het werk door kan gaan

Wat wij van je vragen

 • Je hebt een hbo+ of academisch werk- en denkniveau
 • Je hebt ervaring met digitaliseringsprocessen en vindt het leuk om hier vervolgstappen in te maken
 • Je hebt de opleiding tot Archivaris afgerond of bent bereid deze opleiding binnen afzienbare tijd te behalen
 • Je hebt affiniteit met bedrijfsvoering. Je werkt resultaatgericht en datagedreven
 • Heb je al gemeentelijke ervaring of ervaring met veranderingstrajecten, dan is dat een groot pluspunt

Wat wij je bieden

Salaris en voorwaarden

 • Een jaarcontract voor 32 tot 36 uur per week in dienst van Gooise Meren, met daarna uitzicht op een vast contract. Voor de helft van de tijd word je gedetacheerd aan de gemeente Hilversum
 • Afhankelijk van je opleiding en werkervaring is je salaris maximaal € 5.169 per maand bij een 36-urige werkweek (schaal 11 indicatief, conform de CAO Gemeenten)
 • Reiskostenvergoeding en/of vergoeding voor het thuiswerken
 • Een Individueel Keuze Budget (IKB) van in totaal 18,65%. Je vakantiegeld (8%), eindejaarsuitkering (6,75%), levensloopbijdrage (1,5%) en sommige vakantie-uren (2,4%) worden omgezet in het IKB. Het IKB kan naar eigen keuze ingezet worden, bijvoorbeeld voor extra verlof, maar het kan ook uitbetaald worden op het moment dat jou dat uitkomt

Nog meer pluspunten

 • Waardevol werk met maatschappelijke betekenis in het Gooi. Jij maakt het verschil voor onze inwoners, ondernemers en partners!
 • Je krijgt veel vrijheid en verantwoordelijkheid om je eigen werkzaamheden vorm te geven en de regie te pakken. Zo kun jij eigen successen boeken
 • Dankzij de opleidingen en cursussen in onze GroeiMee! Academie en onze coaches raak je nooit uitgeleerd. Je kunt kiezen waarin jij je wilt ontwikkelen
 • Een fijn team met betrokken collega’s. Samen streven jullie naar een optimale dienstverlening aan onze inwoners
 • Hybride werken wordt binnen onze gemeente goed gefaciliteerd. De organisatie zorgt ervoor dat jij goed, flexibel en met plezier vanuit huis en beide archieven kunt werken

Over het Streekarchief

 • De archiefdiensten werken nu al nauw samen voor de gemeenten in de regio Gooi en Vechtstreek. In de toekomst zal deze samenwerking nog intensiever worden en naar verwachting leiden tot een fusie van de archieven van gemeente Gooise Meren en Hilversum. Centrumgemeente wordt dan Hilversum
 • In jouw rol van Streekarchivaris ben je eerste aanspreekpunt en coördinator voor de 11 archiefmedewerkers uit de regio. Je doet je dagelijkse werk vanuit Stadsarchief Naarden en het archief in Hilversum

Ja, ik wil solliciteren!
Ben je enthousiast geworden? Stuur dan uiterlijk 19 september 2021 je CV en korte motivatie naar ons via het online sollicitatieformulier. Het opvragen van een referentie of het doen van een assessment kan onderdeel zijn van de selectieprocedure.

Deze vacature staat tegelijk intern en extern uit. Interne kandidaten krijgen bij gelijke geschiktheid voorrang.

Vragen
Stel je inhoudelijke vragen over deze functie aan Esther Balkestein. Telefoon: 06 54 27 07 73. Mail: e.balkestein@gooisemeren.nl Zij is telefonisch bereikbaar op maandag, dinsdag, woensdagochtend en vrijdag.

Heb je vragen over organisatorische zaken en/of arbeidsvoorwaarden, dan kun je deze stellen aan Seretse Nijs (Manager Facilitaire Zaken, Informatievoorziening en Automatisering). Telefoon: 06 10 23 20 55. Mail: s.nijs@gooisemeren.nl

Inloggen
Uw browser is verouderd

Update uw browser voor een optimale weergave. Nu updaten

×